POZIOM INTERMEDIATE
Jesteś w dziale poświęconym śroedniozaawansowanym etapom nauki języka angielskiegoWybierz interesujące Cię zagadnienie ze spisu poniżej. W każdym temacie znajdziesz wykład podobny do tego, który czasem wprowadzamy na zajęciach, by szybko coś wyjaśnić, przypomnieć lub ułożyć Waszą wiedzę. Po wykładzie jest seria ćwiczeń, na których możesz sprawdzić działanie przedstawionych zasad i oswoić się z konstrukcjami lub nazwami czasów itp.

Pamiętaj, aby w formularzach testowych zawsze dołączać dane kontaktowe w odpowiednich polach, żebym mógł odpisać!Wybór zagadnień


Czas Past Simple - kompromitujące fakty

Czas Present Perfect i trzecia forma czasownika (past participle) - z czym to się je?

Past Simple vs. Present Perfect - kto wygra starcie tytanów?

Come & go, bring & take, been & gone - myślę, więc jestem... tylko gdzie?

Dla niezdecydowanych - 2 tryby warunkowe w cenie jednego!

Past Continuous - piękny w swej prostocie!

Nie taki Past Perfect straszny...

Wasza ulubiona strona bierna ;)

Mowa zależna - znaczy się co - cenzura?!

Co by było gdyby mój dziadek zabił Hitlera w 1939? Trzeci tryb warunkowy by był!Pamiętaj: Gramatyka może tylko pomóc w zrozumieniu zachowań języka. Jednak wkucie jej na pamięć nie spowoduje, że będziesz kimś więcej niż "chodzącym podręcznikiem".

Język jest tworem żywym, bo używają go miliardy żywych ludzi każdego dnia. Obserwuj jego zachowanie i obserwuj innych, którzy używają całych fraz w różnych sytuacjach, nie zastanawiając się przecież nad każdą najdrobniejszą zasadą.

Rozwiń pamięć słuchową i nie przejmuj się pomyłkami! Nie jesteś ekspertem - masz prawo się mylić! Reszta przyjdzie sama - zwykle szybciej niż myślisz! ;)

Zaufaj doświadczonym lektorom! Wiemy, co mówimy!

Good luck!
Strona główna
                           Basic                            Intermediate                            Advanced                            Kontakt